Казка «Üç dost» (Три друга) — це повчальна історія про те, як важливо бути сміливим, хоробрим, кмітливим. Маючи ці якості, можна впоратися з найсерйознішими випробуваннями.
У цій казці показано мудрість та дотепність головної героїні. Казка вчить бути чесними та відстоювати свою правоту.
У цій казці яскраво показано те, що життя влаштоване за принципом — «хто смів, той і з'їв» або «не відкладай на завтра те, що можна зробити сьогодні».
Бажання Солов’я повернутися на волю було дуже сильним, але як вирватися зі своєї клітки, він не знав. Вірні товариші допомогли йому в цьому, продемонструвавши хитрість і кмітливість.
Казка оповідає про бідного чоловіка, який завдяки своїй винахідливості зміг послужити ханові та й сам розбагатіти.
Ця казка є прикладом того, як по-різному можна реагувати на добро: хтось віддячить так само, допомігши у скрутну годину, а інший використає надану допомогу у своїх нещирих цілях.
Історія про дурного безпринципного вовка, якого життя не вчить нічому. У казці ми бачимо, що зло не залишається безкарним, а силу часто можна подолати кмітливістю.
Справжня дружба — це вміння виручити друга з біди, опинитися поруч у важку хвилину, докласти максимум зусиль для його порятунку, не чекаючи нічого натомість.
Головний герой казки — маленький хлопчик Кічкене — закликає читачів бути активними та ініціативними, ставати опорою для своїх близьких.
Ця казка про те, як важливо бути уважним і не звинувачувати інших, не розібравшись у проблемі.